organizovane aktivnosti

Posjete, akcije, sportska i kulturna dešavanja

U školskoj 2013./2014. godini planirane su posjete:

• Učenici V do VIII razreda posjetiti DD “Ingram” u Dubokom Potoku, s ciljem upoznavanja cjelokupne proizvodnje ovog preduzeća. Posebno upoznati tehnologiju proizvodnje kreča – april 2014. godine;
  • Učenici I do IV razreda posjetiti tvornicu ‘’Corn flips’’ u Srebreniku, s ciljem upoznavanja procesa proizvodnje i organizacije-april 2014. god.

U cilju zaštite okoliša i životne sredine planirane su sljedeće aktivnosti:

• Učenici VII-ih i VIII-ih razreda izvodit će akcije na uređenju, ograđivanju dvorišta, sportskih poligona u područnim školama; mart  2014. godine;
  • Zimsko i proljetno čišćenje prilaznih puteva do škole- april 2014.godine
  • Uređenje zasađenog dijela i dopunjavanje uginulih sadnica u čnoj školi područnoj školi "Cage’’
  • Nastavak akcije prikupljanja plastične ambalaže u cilju njene reciklaže, koju je pokrenulo Vijeće učenika u prošloj školskoj godini

U okviru sportskih i kulturnih aktivnosti na nivou škole planirana su sljedeća dešavanja:

• U toku marta, aprila i maja, organizovat će se međurazredna takmičenja u malom nogometu, odbojci i košarci, a finalne utakmice prezentirat će se na “Dan škole”

Sportske sekcije će učestvovati na svim organizovanim takmičenjima (općinski, kantonalni i državni nivo).

Kulturno – umjetničko stvaralaštvo škole prezentirat će se na sljedećim priredbama i smotrama:

• priredba povodom Dana državnosti i Kurban-bajrama
  • priredba povodom novogodišnjih praznika
  • priredba povodom Dana nezavisnosti
  • priredba za Dan škole